SAMSUN'DA AVUKATLAR BAŞKANINI SEÇECEK 
01 Ekim 2016 Cumartesi

Samsun Barosu Genel Kurulunda mevcut Başkan Av. Kerami Gürbüz, Av. Temel Çolak ve Av. Lütfi Keskin aday oldu. Samsun Barosu Olağan Genel Kurulu toplantısı Yeni Adliye Binası Toplantı Salonu'nda başladı. Samsun Barosu Başkanlığı'na mevcut Başkan Av. Kerami Gürbüz yeniden aday olurken, Av. Temel Çolak ile Av. Lütfi Keskin adaylığını açıkladı.

Olağan genel kurul toplantısının mevcut yönetimin yapmış olduğu çalışmaları anlatması ve hesap vermesi bakımından önemli olduğunu vurgulayan Av. Kerami Gürbüz, "Burada aday olan arkadaşlar arasında centilmence bir yarış olmasını temenni ediyorum. Eğer genel kurul tekrar bizi göreve seçerse bu güne kadar ki çalışmalarımıza arkadaşlarımızla birlikte devam edeceğiz" diye konuştu.

Mevcut yönetim ve icraatlarından memnun olmadıklarını belirten Av. Temel Çolak, "Başka bir aday çıkmasını bekledim. Ancak aday çıkmayınca son anda görev bize düşüyor düşüncesiyle adaylığımı açıkladım. Mevcut yönetim bence etkisiz kaldı. Belirttiğimiz eksikleri gidererek avukat arkadaşlarımızın ve hukuk dünyasının biraz daha rahatlamasını sağlayabilmeyi hedefliyoruz" dedi.


Haber: Tayfur KARA

ARŞİV