SAMSUNLU ENGELLİ GENÇ TEK PARMAĞI İLE 4 KİTAP YAZDI 
27 Ekim 2016 Perşembe

Samsun'da yüzde 100 engelli 42 yaşındaki Vahit Sonay Yazgan, tek parmağı ile yazdığı 4'ncü kitabını çıkarttı. Tek parmağı ile günde 3 satır yazan Yazgan'a en büyük desteği ise annesi Bedriye Yazgan veriyor.

Samsun'da bir aylıkken beyin felci geçirerek yüzde 100 engelli durumuna gelen, 2 parmağıyla günde 3-5 satır yazan Vahit Sonay Yazgan 4'ncü kitabını çıkarttı. Vcudunda sadece sol el baş parmağını kullanabilen Vahit Sonay Yazgan, şu ana kadar "Galatasaray ve Aşk', "İçimdeki Acı", "Ne var, Ne yok" 4'ncü kitabı olan "O Ben Değilim Anne'yi çıkarttı. 

Oğlunun engellini yazarak mutluluğa çevirdiğini söyleyen Vahit Sonay Yazgan'ın emekli öğretmen annesi Bedriye Yazgan, "Oğlum şu anda yüzde 100 engelli. Ama ilkokul mezunudur. Günde 3-5 satır yazıyor. Gün içerisinde yaşadığı en etkili olayı o gün kayıt altına alıyor. Daha sonra o yazdıklarını çoğaltıyor. Yazdıklarını paragraf haline getiriyor. Bu aralar yazarken harf hataları yapabiliyor. Harf ve cümle hataları biraz daha çoğaldı. Bundan sonra nereye yöneleceğiz bilmiyorum. Son kitabını da bastırdığımız zaman en mutlu insan o olacak. 4 yılda 1 kitap çıkartabiliyor ortalama. 14-15 senede 4 kitap çıkarabildik" dedi.

Haber : Onur EMİRZA

ARŞİV