384 KIRSAL MAHALLE YOLU ULAŞIMA KAPANDI 
23 Ocak 2022 Pazar


Samsun'da kar yağışı karayolu ulaşımını aksatırken, trafik polisleri ve karayolları ekipleri yolun akışını sağlamak için seferber oldular.

Samsun'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, özellikle karayolunda trafik akışında aksamalar meydana geldi. Samsun Ankara karayolu üzerinde kayarak makaslama yapan araçlar trafik akışını aksattılar.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri anında kayan araçlara müdahale edip yolun araç trafiğine kapanmaması için seferber oldular.


Samsun'da dünden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 384 kırsal mahalle yolu ulaşıma kapandı. Kapanan yolların ulaşıma açılması için çalışmalar sürüyor.


Karla mücadele ve 112 ekipleri hasta vatandaşlar için de seferber oluyor. Ekipler, yolları kapanan kırsal mahallelerden 112’ye bildirilen vakalara ulaşımın sağlanmasında da görev alıyor. Ambulansın gidemediği yollara öncelik verilerek iş makinesi sevk ediliyor.


19 Mayıs ilçesi Fındıklı Mahallesi’nde fenalaşan Hatice Sarıusta isimli kadın için yakınları 112'yi aradı. 112 ambulansı, iş makinesi yardımıyla hastanın evine ulaştı. Ambulansa alınan kadın, en yakın hastaneye kaldırıldı.

ARŞİV