AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDA SAYI BİLMECESİ 
30 Ekim 2019 Çarşamba

Samsun'da düzenlenen Ak Parti Gençlik Kolları Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı'nda konuşan Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş'ün üye sayısı hakkında yaptığı açıklamalar kafa karıştırıyor.

Geçmiş tarihli haberlerde yaptığı açıklamalarda benzer cümlelerle Ak Parti Gençlik Kolları ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin üye sayılarını karşılaştıran Büyükgümüş'ün verdiği demeçlerde üye sayılarının sürekli düşüşü ve rakip parti ile denk olarak açıklama yapması akıllara iki soruyu getiriyor.

İki partide de erime mi başladı, partiler yeni üye bulmakta zorlanıyor mu yoksa Gençlik kolları başkanı ezbere mi konuşuyor? Resim ve tarihlerle sayıları vererek yorumu size bırakıyoruz.

27 Ekim 2018

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, "Bugün Türkiye genelinde CHP'nin 1,8 milyon üyesi var. Sadece AK Parti Gençlik Kollarının 2 milyon üyesi var." dedi.

8 Mart 2019

Bizim Ak Parti Gençlik Kolları olarak üye sayımız 1.4 milyon, bizden sonra Türkiye'de sayısal olarak en büyük ikinci parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Neredeyse CHP'nin bütün üye sayısı sadece Ak Parti Gençlik kolları kadardır.10 Mart 2019

Gençlik kollarında 2 milyona yakın üyemiz var. Bu sayı CHP'nin bütün üye sayısından daha fazla. Gençler siyasete katılım anlamında AK Parti'yi odak olarak görüyorlar. 3 binden fazla genç gelmiş 'Ben AK Parti'den belediye meclis üyesi olmak istiyorum demiş.' CHP'nin bütün gençlik kolları üye sayısı 80 bin.

ve bugün...

2018 Ağustos ayında 6. Olağan Kongresi sürecinde AK Parti'de güncellenen üye sayısı 10 milyon 719 bin 234 olarak açıklanmış Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sitesinde yer alan Eylül 2019 tarihli son verilerde ise partinin üye sayısı 9 milyon 874 bin 843 olarak belirtildi. Ağustos 2018 ile Eylül 2019 arasında AKP üyesi kişi sayısı 844 bin 391 kişi azalmış durumda.ARŞİV