ANNELER GÜNÜ'NDE KAYINVALİDESİNİ DARP ETMİŞTİ 
10 Mayıs 2022 Salı

Samsun'da eşiyle boşanma davası devam ederken Anneler Günü'nde kanser hastası olan kayınvaledesini darp ederek gözaltına alınıp serbest bırakılan damat, savcının talimatıyla yeniden gözaltına alınarak adliye sevk edildi.

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde Anneler Günü olan Pazar günü saat 19.30 sıralarında meydana geldi.

3 çocuk annesi sağlık çalışanı Duygu İ. (37) şiddetli geçimsizlik nedeniyle 38 yaşındaki 13 yıllık eşi Cüneyit.İ. hakkında bir süre önce boşanma davası açtı, bir de uzaklaştırma kararı aldı.

Çiftin çocukları o hafta sonu babasındaydı. Cüneyit İ., çocuğunu alıp aracıyla kayınbiraderinin evinin önüne gitti. Cüneyt İ. burada karşılaştığı kayınvalidesi ile tartışmaya başladı. Cüneyt İ. 3 çocuğu ve eşinin gözleri önünde kanser hastası olan kayınvalidesini önce apartmanın içinde yere yatırıp yumrukladı, daha sonra da apartmanın önünde darp etmeyi sürdürdü.
 

Damadının saldırısın sonucu Faide Mermer yaralanarak hastaneye kaldırıldı, eşinin saldırısından annesini kurtarmaya çalışan Duygu İ. ise uzun süre mücadele etti ve kendisi de ayağından yaralandı.

Olay sonrası gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan o damat hakkında, Savcı yeniden gözaltı kararı verdi. Polis tarafından ifadesi alınan Damat Samsun Adliyesine sevk edildi.

ARŞİV