ATAKUM BELEDİYESİ 2 TIR'I ANTALYA VE MUĞLA'YA YOLA ÇIKARDI 
07 Ağustos 2021 Cumartesi

Atakum Belediyesi, Atakum’da bulunan STK’lar ile yaptığı güç birliği sonrasında 2 TIR’ı Antalya ve Muğla’ya yola çıkardı.


Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi ile 137 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Atakum Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile yangın bölgelerine ihtiyaç malzemesi göndermek için yaptığı güç birliği sonrasında kısa sürede yardım TIR’larını tamamlayarak yangınların devam ettiği Antalya ve Muğla’ya yola çıkardı. Yangın bölgesinden alınan ihtiyaç listelerine göre kampanyanın lojistik merkezi olan Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi’nde yüklendikten sonra yola çıkarılan ve gönüllüler tarafından taşınan TIR’larda su, hayvan yemi, hijyenik malzeme, konserve, ilaç, iç çamaşırı, çorap, el feneri, kafa lambası, ev tekstil, kuru gıda, mutfak gereçleri, fenerler için pil, yanmaz eldiven, power bank, n95 gaz maskesi, çocuk bezi, kıyafet, oyuncak yer aldı.

Samsunluların yangın bölgesine dayanışma eli uzattığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ''Karadeniz’in yardım eli o bölgedeki yurttaşlarımızın omzundan çekilmemeli'' dedi.

ARŞİV