ATAKUM BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI'NI KENTİN DÖRT BİR YANINDA KUTLADI 
30 Ekim 2020 Cuma

Atakum Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kentin dört bir yanında gerçekleştirdiği etkinliklerle kutladı.

Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’ndeki karma sergi ile başlayan etkinlikler  Karadeniz’in ilk gıda bankası AtaMarket’in açılışı ile davam etti.

Atakum Belediyesi, akşam saatlerinde kent sakinlerine nostaljik anlar yaşattı. Geçmiş yıllardaki bayramları Karadeniz’de yeniden canlandırmak isteyen belediye, Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ve kırmızı-beyaz balonlarla süsledikleri hizmet araçlarıyla kentin caddelerinde ‘Cumhuriyet Konvoyu’ yaptı. Üstü açık otobüs ile konvoya katılan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, balkonlarından etkinliğe eşlik eden kent sakinlerini selamladı.

Caddelerde, balkonlarda ve araçlarında ellerindeki Türk Bayrakları ile Cumhuriyet Konvoyu’nu selamlayan Atakumlular, nostaljik kutlamaya büyük ilgi gösterdi.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Cumhuriyet Konvoyu’nun ardından Atakumlular tarafından toplu konut alanlarında gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.  Etkinliğin konser bölümünde sahne alan Grup Özgürlük, katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı.

ARŞİV