ATAKUM BELEDİYESİ'NİN TESİSLERİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR 
20 Ağustos 2021 Cuma

Korona virüs önlemleri nedeniyle geçici olarak kapatılan Atakum Belediyesi’nin sosyal tesisleri kapılarını yeniden açtı.
 

Subasar ormanı olan Çakırlar Korusu’nda dev ağaçların gölgesinde Çakırlar Kafe’nin lezzetli mutfağı ile buluşan ziyaretçiler burada Samsun pidesi ve ızgara keyfi çıkarıyor.

Deniz kıyısında keyifli vakit geçirmek isteyenler Atakum Belediyesi’nin Çatalçam Sosyal Tesisleri’ni tercih ediyor. Yeşilyurt Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin metrekarelik alan üzerinde yer alan ve yeniden açılan tesis, konuklarına eşsiz bir manzara sunuyor. Kumsalın bitiş noktasından başlayan kamelya ve masalarda vakit geçiren yurttaşlar, sıcak yaz günlerinde Çatalçam Sosyal Tesisleri’nde serinleyebiliyor.Samsunlu çocukların kentteki önemli eğlence ve spor merkezleri arasında yer alan Atakum Belediyesi Çocuk  Aqua Park’ta korona virüse karşı bütün önlemler alındı.Temel kullanım alanlarının belirli aralıklara dezenfekte eden ekipler, havuz ve su kaydıraklarını kullanan konuklara sosyal mesafe kurallarına yönelik uyarılarda bulunuyor. Tesisteki havuzlardan düzenli olarak su örnekleri alınarak ilgili kurumlarca analiz edilmesi sağlanıyor.

Yenileme çalışmaları kısa süre önce tamamlanan Şehit Ömer Halisdemir Parkı ise kent merkezinde, yeşil alan içerisinde tatlı bir mola vermeye olanak sağlıyor.

Yalnızca Samsunluların değil çevre kentlerden gelen vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Aqua Park, Çakırlar Kafe, Çatalçam Sosyal Tesisleri ve Şehit Ömer Halisdemir Parkı ziyaretçilerini bekliyor.

ARŞİV