ELEKTRONİK ATIKLARI BİR TELEFON İLE KAPIDAN ALAN HİZMET İLKADIM'DA 
01 Mart 2022 Salı

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çöpe atılarak toprağa ve yer altı sularına zehirli maddelerin karışmasına neden olan elektronik atıkların, çevreye zarar vermeden toplanması ve geri dönüşümünün sağlanması için ''Mobil Atık Aracı''nı hayata geçirdi.


İlkadım Belediyesi'nin 'sıfır atık' hedefi kapsamında geliştirdiği projelerinden biri olan ''Mobil Atık Aracı'' ilçe halkından büyük destek alıyor.

İlkadımlı'lar "444 55 06" Alo Atık Hattını arayarak elektronik atıklarını evlerine gelen Mobil Atık Aracına teslim edebiliyor.
 
Belediye personeli tarafından alınan elektronik atıklar, İlkadım Belediyesi’ne ait 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde depolama alanında toplanarak çevreye ve ekonomiye kazandırılmak üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderiliyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçede sıfır atık bilincinin yaygınlaştırılması, etkili atık yönetimi uygulamalarında vatandaşlara kolaylık sağlanmasının hedeflendiğini belirterek uygulama hakkında bilgiler verdi.

ARŞİV