İLKADIM'DA GÖRKEMLİ TÖREN 
23 Şubat 2019 Cumartesi

Samsun İlkadım Belediyesince, 2018 yılında 142 madalya kazanan sporcu ve antrenörlere madalyaların takdim edildiği 'Spor Ödülleri' töreni düzenlendi
İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenin açılışı konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Erdoğan Tok, İlkadım'da sporla ilgili çok önemli işler yaptıklarını söyledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, Cumhur İttifakı'nın önemine vurgu yaparak, “Bunun özü bunun ruhu ülkenin bekası olduğu gibi bütün dünyayla mücadele etmek ve yeniden kurtuluş dönemidir. Bunun dışında söylenen hiçbir sözü asla kabul etmiyoruz. Yapılan hiçbir davranışı tasvip etmiyoruz. Bizim liderlerimiz bize hangi talimatı verdiyse biz bu talimatla hareket edeceğiz” diye konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak da 2019'un Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı olduğuna vurgu yaparak, “Bu çerçevede çok ciddi hazırlıklar yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya ilişkin kararnamesi yayınlandı. Artık bu faaliyetler bütün Türkiye'de özellikle Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'da Cumhurbaşkanımızın himayelerinde kutlanmasına yönelik Resmi Gazete'de kararname yayınlandı. Bu bizler için çok önemli. Buradan Cumhurbaşkanımıza Samsun olarak teşekkür ediyoruz. Bu kararnamenin özeti şudur: Bütün kurumlar yardımcı olmak durumunda. Ödenekler ayrılacak ve inşallah önümüzdeki günlerde hazırlanan programlar sırasıyla yürürlüğe girecek. Uygulama yapacağız. Çok ciddi hazırlıklarımız var” şeklinde konuştu.

ARŞİV