İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? 
08 Mart 2022 Salı

E-ticaretin, salgın sürecinin de etkisiyle altın çağını yaşadığı bu dönemde, markalar da tüketicileri 'çılgın indirimler' adı altında cezbetmeye çalışıyor, Ancak çevrim içi alışveriş dolandırıcılara yeşil ışık yakarken; ürünün müşteriye ulaşmaması, satın alınan ürünün farklı gelmesi gibi sorunları da beraberinde getiriyor.


Samsun'da da bir kişi İnternetten sattın almak istediği aksiyon kamerası gelmeyince dolandırıldığını anladı.

Samsun'da bir kişi, İnternet üzerinden satışa sunulan aksiyon kamerasını sipariş verdi ve kamerayı satışa sunan satıcıya da parayı havale ederek ödedi. Ancak, satıcı parayı almasına rağmen aksiyon kamerasını alıcıya göndermedi ve verdiği ilanı da kaldırdı.

Dolandırıldığını anlayan şahıs hemen soluğu savcılıkta aldı.


Dolandırıldığını anlayan adam polise şikayette bulundu. satıcı hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 'dolandırıcılık' suçundan dava açıldı.


Tutuksuz olarak yargılanan internet dolandırıcısı, 'dolandırıcılık' suçundan 3 yıl 5 ay 20 gün hapis ve ayrıca 6 bin 660 lira da adli para cezasına çarptırıldı.


Peki internetten alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli, kapıda ödeme yoluyla gelen kargo paketi nasıl kontrol edilmeli?

ARŞİV