KAMULAŞTIRMA TALİHSİZ ADAMIN PEŞİNİ BIRAKMADI.. 
20 Ekim 2022 Perşembe

İlkadım ilçesinde otururken eski evi dönemin BŞB. Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kamulaştırılıp yıkılan 65 yaşındaki Hasan Kara'nın Canik'teki yeni evi de otopark için yıkılmak isteniyor.

Samsun'da 4 çocuk babası 65 yaşındaki Hasan Kara yıllar önce İlkadım İlçesi Çay Mahallesi'nde yaşıyordu evi kentsel dönüşüm kararı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yıkıldı.

Hasan Kara, yıkılan 2 katlı evine karşılık aldığı paranın üzerine Arabistan'da çalışarak para biriktirdi ve Canik ilçesinde dubleks bir daire satın aldı.

Kara, bir şok ta burada yaşadı.Yeni aldığı ev de aynı belediye tarafından otopark projesi kapsamında yıkılmak isteniyor.


Belediye tarafından yıkılıp yerine otopark yapılacak olan binada oturan Hasan Kara, daha önceden de başka bir mahalledeki evinin de bu yolla yıkıldığını ve şuan ki evinin değerinin yaklaşık 1.5 milyon lira olduğunu ancak karşılığında 269 bin lira ödendiğini ve bu durumdan mağdur olduğunu söylüyor..  Apartman Sakinleri şimdi ise Kara kara ne yapacaklarını düşünüyor.


Haber:Sezgin ATİK
Kamera:Oğuz AKSU

ARŞİV