ÖZEL HAREKAT POLİSİ 5 KİŞİYE HAYAT 2 KİŞİYE IŞIK OLDU 
03 Mayıs 2017 Çarşamba

Samsun'da 9 gün önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandıktan sonra hayatını kaybeden 27 yaşındaki Özel Harekat Polisi Emre Bağcı'nın organları 5 kişiye hayat, 2 kişiyi ise ışık oldu.

Kazada Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi Ozan Utku Taşkın hayatını kaybetmiş, sürücü ve iki çocuğu ile birlikte bir kişi de yaralanmıştı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan Emre Bağcı dün hayatını kaybetti. Ailesi, gencin üzerinden organ bağış kimliği çıkması üzerine oğullarının tüm organlarını organ bekleyen hastalara bağışladı.

Operasyon hakkında bilgiler veren Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezinde görevli Prof. Dr. Yarkın Kamil Yakupoğlu bilgi verdi.

Emre Bağcı'nın organlarını almak için Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans uçak ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir uçak Ankara, İstanbul ve Bursa'dan ameliyata girecek ekip Samsun'a getirdi. Ekip, karaciğer Bursa'ya, kalp ve akciğer İstanbul'da bir hastaneye, böbrekler ve kornealar da OMÜ'ye organ ve doku bekleyen hastalara nakldilmek üzere çıkartıldı.


Ameliyata giren ekipler daha sonrasında hastalar tarafından beklenen akciğer, kalp, karaciğer, böbrekler ve korneları aldı. Özel Harekat Polisi Emre Bağçı'dan alınan organlar polis eskortu ile Samsun Çarşamba Havaalanında bekleyen uçaklara götürüldü.

Bayram OK

ARŞİV