PARASI İÇİN ÖLDÜRÜP BANYODA TESTERE İLE PARÇALAMIŞ 
18 Ocak 2020 Cumartesi

Samsun'da aynı mahallenin farklı sokaklarında iki ayrı çöp konteynerinde parçalara ayrılmış halde bulunan Irak uyruklu şahsın vahşice öldürülmesiyle ilgili 2 ay önce arkadaş olduğu bir başka Iraklı tarafından parası için kafasına sert cisimle vurularak daha sonra banyoda testere ile parçalara ayrıldığı ortaya çıktı.


İlkadım ilçesi Reşadiye Mahallesi Ilgaz Sokak üzerinde Pazar günü meydana gelen olayda temizlik işçilerinin çöp konteynerinde parçalanmış ceset bulması üzerine polis alarma geçmiş ve yapılan inceleme sonucunda kafası ve gövdelerinden ayrılmış cesedin kol ve bacakları da başka bir konteynerden çıkmıştı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu öldürülen şahsın Irak uyruklu Kareem Jabbar Salman'a ait olduğunun öğrenilmesinin ardından vahşi cinayetle ilgili 5'i kadın toplam 12 kişi gözaltına alınmıştı.

Yapılan sorgulama sonucu, öldürülen Iraklı şahsı yine Irak uyruklu olan ve 2 ay önce tanışıp arkadaş olduğu Rabah Hasan Sallama Sallama'nın Fatip Mahallesi'ndeki evine davet ettiği, bankada bulunan yaklaşık 200 bin lira parasını almak için kafasına sert cisimle vurarak öldürdüğü ve evinin banyosunda testere ile parçalara ayırıp çöpe attığı ortaya çıktı.

Katil zanlısı Rabah Hasan Sallama ile olay sonrası evdeki kanları temizleyen eşi ve ATM'den paraları çekmeye yardım ettiği tespit edilen Salah Hasan Salamah Salamah tutuklananarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildiler.

ARŞİV