POLİSİ BIÇAKLAYINCA YARALANAN ŞAHIS ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI 
28 Aralık 2022 Çarşamba

Samsun'da bıçakla saldırarak elinden yaraladığı polis tarafından tabancayla bacağından vurulan şahıs tekerlekli sandalye ile adliyeye sevk edildi.


Samsun'un İlkadım ilçesi'nde meydana gelen olayda kalacak yeri olmadığı ileri sürülen ve yeni yapılan Köseoğlu Camisi'nin altındaki kapalı boş alana yatak götürüp burada kalmaya başlayan 34 yaşındaki İsa A.'dan tedirgin olan vatandaşlar buradan gitmesini istedi. Caminin altını mesken tutan İsa A. için bulunduğu yere giden polis ekipleri kendisini burada kalmaması için uyardı.


Önceki gün ihbar üzerine olay yerine giden İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları İsa A.'yı uyarıp bir daha buraya gelmemesini istedi. İsa A. görevli polis memuru Erdal T.'ye bıçakla saldırarak sol elinden yaraladı. Polis memuru Erdal T. de kendisini bıçaklayan İsa A.'yı tabancasıyla sağ bacağından vurdu.


Kaçma şüphesi olduğu için kelepçelenen İsa A. ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı polis memuru Erdal T. de Gazi Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.


Hastanedeki tedavisinin ardından yaralı olduğu için yürüyemeyen İsa A. adliyeye, Samsun Emniyet Müdürlüğüne ait tekerlekli sandalye ile götürüldü.

İsa A. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ARŞİV