SAMSUN DEAFLYMPICS 2017'E GÖRKEMLİ KAPANIŞ 
31 Temmuz 2017 Pazartesi

18 Temmuz’da başlayan ve 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcuyu buluşturan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.

Altı kıtadan 97 ülkeyi, 3 binin üzerinde sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyı buluşturan, Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en geniş katılımlı spor organizasyonu Deaflympics Samsun 2017, Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen görkemli kapanış töreniyle sona erdi. Törende, tribünlerde sporcular, antrenörler, teknik delegeler ve gönüllüler yer aldı.

Katılımcı ülke bayraklarının kortejiyle başlayan törende, oyunlar boyunca Samsun’da yaşanan güzel anların derlendiği bir video gösterisiyle devam edildi. Ardından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, Deaflympics Samsun 2017 Genel Koordinatörü Serkan Baltacı, ICSD bayrağını Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir’e, Kihtir de bu bayrağı ICSD Başkanı Valery Rukhledev’e teslim etti.

Kapanış seremonisi halk oyunları gösterilerinin ve Murat Dalkılıç konserinin ardından sona erdi.


ARŞİV