SAMSUN'DA 1,5 YAŞINDAKİ İKİZLERDEN BİRİ YERE ÇAKILDI, DİĞERİ SON ANDA KURTARILDI 
30 Kasım 2019 Cumartesi

Samsun’da birinci katın penceresinden düşen 1,5 yaşındaki ikiz çocuk ağır yaralanırken, diğer ikizi ise direğe tırmanarak pencereye ulaşan kurye tarafından kurtarıldı.
 
Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.  

Samsun’un İlkadım ilçesi Fevziçakmak Mahallesi’nde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, Çiğdem Aygün adlı anne ikiz çocukları oyun oynarken uykuya daldı. Bu sırada 1,5 yaşındaki Eymen ile Seymen adlı ikizler çıktıkları kanepenin üzerinden pencereye yaklaştılar. İkizlerden Eymen Aygün birinci katın penceresinden kafa üste yere düşerek ağır yaralandı. Çocuğunu düştüğünü fark eden komşular 112’yi arayarak yardım istedi. Bu sırada komşular ikizlerden Seymen Aygün’ün de aynı pencereden düşmek üzere olduğunu fark edince panik içinde yardım istediler. Bu sırada motosikletli kurye Metin Duman olaya müdahale etti. Metin Duman, hiç tereddüt etmeden sokak aydınlatma direğine tırmanarak pencereye ulaşıp diğer çocuğu da düşmekten kurtardı.

Ağır yaralanan Eymen Aygün, 112 acil servis ekipleri tarafından ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kafasından kırıklar oyduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilen minik Eymen, ilk müdahalesinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Anne Çiğdem Aygün ise hastanede gözyaşına boğuldu.

ARŞİV