SAMSUN'DA 20 MİLYON LİRALIK KABLO ÇALAN HIRSIZLARA OPERASYON: 24 GÖZALTI 
19 Ocak 2021 Salı

Samsun merkezli 20 milyon liralık enerji ve nakil hatları kablosu çalan hırsızlara yönelik jandarma tarafından 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Türkiye'nin birçok ilinde enerji ve nakil hatları kablosu hırsızlığının meydana gelmesi üzerine olayla ilgili Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri yaptıkları çalışma neticesinde hırsızlık örgütünün 27 kişiden oluştuğunu ve liderinin de 26 yaşındaki E.D. olduğunu tespit etti.


Samsun merkezli Diyarbakır, Antalya ve Bursa illerinde 26 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, örgüt lideri E.D. ile birlikte toplam 24 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.


Gözaltına alınan şüphelilerin Samsun, Adıyaman, Antalya, Kahramanmaraş ve Elazığ illerinde enerji nakil ve nakil hatları kabloları çaldıkları, yapılan tespitlerde 50 bin metre uzunluğunda kablo hırsızlığına karıştıkları ve çaldıkları kabloların piyasa değerinin yaklaşık 20 milyon lira olduğu öğrenildi.


Gözaltına alınan 24 kişiden 11'i savcılık tarafından serbest bırakılırken, 7 kişi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

ARŞİV