SAMSUN'DA AŞI TİMİ KAPI KAPI DOLAŞIP AŞIDAN KAÇANLARI BULDU 
29 Mayıs 2021 Cumartesi

Samsun'da oluşturulan aşı timi, aşı sırası geldiği halde olmak istemeyen kişileri tek tek tespit ederek kapılarına gitti.


 Atakum ilçe Sağlık Müdürlüğü ekibi tarafından oluşturulan 4 kişilik aşı timi, koronavirüs aşısından kaçan ve olmak istemeyen kişileri önce ikna etmeye çalıştı. Ardından ise aşılarını evde yaptı. Aşıdan kaçan yaşlı çift ayaklarına kadar gelen aşı timine, koronavirüs aşısından halk arasında dolaşan dedikodular nedeniyle  korktuğunu belirtti.


Ancak bilinçli sağlıkçılar, yaşlı çifti ikna ederek, ilk aşılarını yaptı. Ekipler bununla da sınırlı kalmadı. Dağda bayırda hayvan otlatan çobanlar da aşı timleri tarafından ikna edildi.


 Ekipler sırası geldiği halde aşı olmayan bir çobana hayvan otlattığı sırada aşısını yaptı. Başka bir çoban ise aşı olmamakta diretti ve korona virüs hastalığına daha yeni yakalandığını söyledi. Atakum İlçe Sağlık Müdürü Dr. Barış Ömer Çankaya, Atakum ilçesinde aşıdan kaçan 6 bin kişi olduğunu belirterek, bu kişilerin evlerine gidip tek tek ikna etmeye çalıştıklarını belirtti.


Haber: Şahin BİNİCİ

ARŞİV