SAMSUN'DA DİLENCİ GELİN-KAYNANA VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARTTI! 
21 Haziran 2017 Çarşamba

Samsun'da sayısı gün geçtikçe artan dilenciler vatandaşlara duygu sömürüsü yapmaya devam ediyor. Gelin kaynana olarak yıllardır Samsun sokaklarında dilenen bu iki yaşlı kadın, vatandaşlar tarafından tepki çekiyor. Dilenci gelininin kayınvalidesine; ''Burada oturduğun yeter biraz da aşağı köşede otur'' komutu vatandaşları öfkelendirdi. Bu kadınların ailecek dilencilik yaptıklarını belirten vatandaşlar durumdan duydukları rahatsızlıkları böyle dile getirdi.

Her gün aynı yerde, ''bakar mısınız? Bir şey söyleyeceğim. Dilenci değilim'' diyerek dilenen bu kadını konuşturmaya çalıştık. Yaşı çalışmaya uygun olan bu kadına neden dilencilik yaptığını sorduk fakat dilenci kadın dilendiğini inkar ederek böyle konuştu. Kameraya alındığını fark eden kadın uzaklaşarak kayıplara karıştı.

Samsun'un her köşesinde beliren ve vatandaşlara yaptıkları duygu sömürüleriyle para almayı başaran dilencilere yapılan operasyonlar kalıcı olmuyor. Zabıta ve Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan dilenciler Kabahatler Kanunu gereğince sadece 92 lira cezai işleme tabi tutuluyor. Vatandaşlar cadde ve sokakların onlarca dilenciden temizlenmesini istiyor.

HABER : Onur EMİRZA

ARŞİV