SAMSUN'DA JANDARMA EKİPLERİ 48 KİLO ESRAR ELE GEÇİRDİ 
04 Eylül 2020 Cuma

Samsun’da jandarma ekiplerinin drone destekli gerçekleştirdiği filmleri aratmayan operasyonda, 48 kilogram esrar ele geçirildi.

 
  Samsun İl Jandarma Komutanlığınca Vezirköprü ilçesinde yapılan istihbari çalışma neticesinde bir araç ile uyuşturucu madde sevk edileceği bilgisine ulaşmasının ardından harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyon hazırlığına başlandı. Cumhuriyet savcılığından alınan karar ile operasyon aşamasında drone takibi ile şüpheli araç için amansız takip havadan ve karadan başlatıldı.


Jandarma ekiplerinin  kontrol noktasında yapılan yol kapaması ile geniş güvenlik tedbirleri altında durdurulan araçta yapılan aramada piyasaya sürülmek üzere sevk edildiği değerlendirilen çuvallar içerisinde yaklaşık 21 kg kubar esrar maddesi ele geçirilerek şüpheli iki şahıs gözaltına alındı.


  Jandarma ekipleri soruşturmayı derinleştirilerek yapmış oldukları bir başka arama ile bu olayla bağlantılı olarak ormanlık alana gizlenmiş 27 kg esrar maddesi daha ele geçirdi. Böylelikle toplamda 48 kg esrar maddesi jandarma ekiplerinin dikkati ve çalışması neticesinde piyasaya sürülmeden yakalandı.

ARŞİV