SAMSUN'DA PARA VE CEP TELEFONU ÇALAN HIRSIZIN SAVUNMASI PES DEDİRTTİ! 
12 Şubat 2021 Cuma

 Samsun'da bir pastaneden gece yarısı arkadaşı ile birlikte para ve cep telefonu çalan ancak 'baklava yemek için pastaneye girdiğini ve yedikten sonra gittiğini' ileri süren zanlının foyasını güvenlik kamerası ortaya çıkardı.

 Samsun'un İlkadım ilçesinin Kazımkarabekir Mahallesi'nde bulunan bir pastanede 5 gün önce gece yarısı meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, 2 hırsız gece yarısı pastaneye gidip yazarkasadan para ve cep telefonunu çaldı. Hırsızlardan biri giderken baklava yemeyi de ihmal etmedi.

Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayıyla ilgili polis ekipleri 18 yaşındaki B.K. ile 17 yaşındaki E.Ç.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edinilen E.Ç. dün çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, polisteki sorgusu tamamlanan B.K. ise Gazi Polis Merkezi ekipleri tarafından bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi. B.K. olay gecesi alkollü olduğunu, canı çektiği için pastaneye gidip baklava yedikten sonra başka bir şey çalmadan ayrıldığını savundu. Ancak pastanenin güvenlik kamerası kayıtlarında B.K. ile E.Ç.'nin yazarkasadan para ve cep telefonunu çaldıkları ortaya çıktı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen B.K. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

ARŞİV