SAMSUN'DA POLİSTEN UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK 
06 Mart 2017 Pazartesi
İstanbul'dan yolcu otobüsü ile getirdikleri uyuşturucu haplarla ilgili 3 kişi polisin takibi sonucu yakalandı. Adliyeye sevk edilen üç şüpheli çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul'dan Terme ilçesine çok miktarda uyuşturucu hap getirilip piyasaya sürüleceği ihbarı üzerine harekete geçti. Narkotik ekipleri, Terme ilçesinde yapılan takip çalışması sonucu İstanbul'dan yolcu otobüsü ile ilçeye gelen ve otobüsten inen Osman Ç.'yi ve onu karşılamaya gelen kardeşi Kadir Ç.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Osman Ç.'nin sırt çantasında yapılan aramada kavanoz içinde 998 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildi. Şahısların otomobillerinde yapılan aramada ise 1 adet, Tekel büfesi olarak çalıştırdıkları iş yerinde ise 4 adet olmak üzere toplamda bin 3 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirdi.

Polis olayla ilgili bağlantısı bulunan kardeşlerin amca oğulları Caner Ç.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan 3 kişi "uyuşturucu ticareti" suçundan Terme Adliyesine sevk edildi. Üç şüpheli çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Öte yandan son 10 gün içerisinde polis, il genelinde yapılan uyuşturucu ile mücadele operasyonlarında 44 ayrı olayda, 75 kişi yakalanırken, 12'si tutuklandı. Şahıslarla birlikte 2 bin 503 gram esrar, 3 bin 7 adet ecstasy hap, bin 18 gram sentetik uyuşturucu ve 3,39 gram kokain maddesi ele geçirildi. Yetkililer uyuşturucu ile mücadelenin devam edeceğini belirtti.

Bayram OK
ARŞİV