SAMSUN'DA SAĞLIK OCAĞINA SİLAHLI SALDIRI ANI KAMERALARDA! SAĞLIKÇILAR TEPKİLİ.. 
21 Mart 2017 Salı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde, 112 Acil İstasyonuna pompalı tüfekle ateş açan ve yakalanarak gözaltına alınan 3 kişinin, savcılık talimatıyla serbest bırakılmasına sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü binasına gelen 112 çalışanları, saldırıyı gerçekleştiren şahısların tutuklanması ve bir süre ilçeye merkezden 112 hizmetlerinin verilmesini isteyen çalışanlar, durumu anlatan dilekçelerini Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Saldırıların adli bir olayda 112 çalışanlarının şahitliği nedeniyle cezaevine gönderilen kişi, oğlu ve arkadaşları tarafından gerçekleştirildiğini iddia eden gruptakiler, alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu iddia etti.

112 personeliyle bir araya gelen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz yapılan saldırıyı kınayarak, saldırının faillerinin tutuklanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak ise, yapılan saldırıya sert tepki gösterdi.

Saldırı anını anlatırken gözyaşlarını tutamayan bir sağlık çalışanı ise, "İlla buraya tabutumuz mu gelmeli. İlkinde babası bıçakla istasyona geldi, sonra oğlu geldi. İki olayda da ben nöbetçiydim. İlla ölmemiz mi gerekiyor" şeklinde tepki gösterdi.

Daha sonra 112 sağlık personelini ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'geçmiş olsun' dileklerini ileterek konuyla ilgili gerekenin yapılacağını söyledi.

HABER : Bayram OK

ARŞİV