SAMSUN'DA ŞANTAJ VE TEHDİT İLE PARA ALMAYA 2 GÖZALTI 
28 Ocak 2020 Salı

Samsun'da şantaj ve tehditle bir kişinin parasını aldıkları iddia edilen 1'i kadın 2 kişi, polisin takibi sonucu yakalandı. 

Samsun'un Canik ilçesi Yeni Mahalle'de meydana gelen olayda iddiaya göre, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde hizmetli olarak çalışan çalışan İ.A.(53) polise şikayette bulunarak, aynı iş yerinde hizmetli olarak çalışan T.C.'ye(36) ekim ayında 2 bin lira borç para verdiğini, T.C.'nin kız arkadaşı E.D.'nin(23) yanına gelerek söz konusu borcu kendisinin ödeyeceğini söylediğini ve duygusal olarak yaklaştığını söyledi.

T.C. ile kız arkadaşı E.D.'nin sürekli tehditlerine maruz kaldığını ileri süren İ.A. polise , "Farklı tarihlerde benden 60 bin lira para aldılar. Ankara yolunda araba ile ıssız bir yere götürdüler ve burada E.D. bıçak çekip para istedi, T.C. de beni darp etti. Atakum ilçesinde bir bankanın ATM'sinden bin lira çekip E.D.'ye verdim. Daha sonra benden 20 bin lira para çekmemi istediler" şeklinde ifade verdi.

Çok bunaldığı için polise başvurduğunu belirten İ.A., söz konusu şahıslardan şikayetçi oldu. Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne baplı ekipler olayla ilgili T.C. ve kız arkadaşı E.D.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Polisteki sorguları tamamlanan 2 kişi, "şantaj, kasten bıçakla yaralamaya teşebbüs, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

ARŞİV