SAMSUN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI 
09 Mayıs 2020 Cumartesi

Samsun’da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği belirlenen şahıs polise uzun süre itiraz etti. O anları kaydeden habercilere ise tehditler savurdu. 
 

Korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik emniyet güçleri tarafından yapılan denetimlerde kontrol noktasında durdurulan bir araç sürücüsü İsmail Ç. ile yanındaki arkadaşı Menderes G. Nakliyeci olduklarını ve ürün iade etmek için sokağa çıktıklarını öne sürerek herhangi bir izin evrakı göstermedi. Ekiplerin yaptığı detaylı incelemede de istisna bir duruma açıklayacak bulguya rastlanmadı.


 İsmail Ç. nakliye işleri için izin gerekmediğini iddia ederek polis ekiplerine uzun süre itiraz etti. Bu sırada olayı görüntüleyen habercileri de “Ben ceza evine gitmekten korkan bir adam değilim. Vururum” diyerek tehdit etti.


 İsmail Ç.’ye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ve maske zorunluluğuna uymamaktan işlem yapıldı. Menderes G.’nin ise sonradan gösterdiği evrak ile istisna kapsamında olduğu anlaşıldı.


  Denetime takılan diğer bir araçta ise sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden iki şahsa cezai işlem yaptı. şahıslar 358 TL olduğunu sandıkları cezaya bugün ikinci kez yakalandıklarını söyledi.

ARŞİV