SAMSUN'DAKİ CİNAYET İLE İLGİLİ 1 KİŞİ ADLİYEDE 
04 Şubat 2021 Perşembe

Samsun’da misafir olduğu arkadaşının evinin önünde ölü bulunan şahısla ilgili kazmadaki kan izi, olayın cinayet olduğunu ortaya çıkardı.

Samsun’un İlkadım ilçesi Selahiye Mahallesi’nde 3 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, sabah işe giden vatandaşlar apartmanın önünde bir kişiyi kanlar içinde sırtüstü yatar halde buldu.Olay yerine giden 112 acil servis ekipleri ve polis, yerde yatan İsa Erdemoğlu’nu (52) kanlar içinde ölü olarak buldu.

Polis yaptığı araştırma sonucu İsa Erdemoğlu’nun gece arkadaşı Hamza Ç.’nin evinde kaldığını ve burada birlikte içki içip yemek yedikten sonra yanında bir kişi ile birlikte evden ayrıldığını tespit etti.

Otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan İsa Erdemoğlu’nun cesedinde yapılan incelemede kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri 6 kişilik özel ekip kurdu ve olayın cinayet olma ihtimali üzerine büyük bir titizlikle çalışma başlattı.


Cesedin bulunduğu yerin yanındaki bodrumda kanlı kazma bulan polis ekipleri aynı apartmanda otran 2 kişiden DNA örneği aldı. Yapılan DNA testi sonucundan olayda kullanıldığı değerlendirilen kazmadaki DNA örnekleri aynı apartmanda oturan 67 yaşındaki O.K.’ye ait olduğu tespit edildi. Cinayet Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan O.K. hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.
O.K. bugün ’adam öldürme’ şüphelisi olarak Samsun Adliyesi’ne sevk edildi.

ARŞİV