SAMSUN'DAKİ KAZADA TIR SÜRÜCÜSÜ BÖYLE KURTARILDI 
13 Mayıs 2017 Cumartesi

Samsun'da TIR ile kamyonun çarpışması sonucu meydana kazada, kanala uçan TIR sürücüsü sıkıştığı yerden, ekipler tarafından 1,5 saatlik çalışma sonrası kurtarılabildi.

Samsun'un Canik İlçesi Derbent Mevkii'nde meydana gelen trafik kazasında, Samsun'dan Çarşamba istikametine gitmekte olan 35 yaşındaki Ali Karagöz'ün kullandığı çakıl yüklü 55 SJ 596 TIR ile aynı istikamete gitmekte olan 27 yaşındaki Bayram Öztürk'ün kullandığı 41 UL 295 plakalı kamyon çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle TIR yoldan çıkarak bariyerleri de aşıp kanala uçtu. Sürücü Ali Karagöz, şöför mahallinde sıkıştı.

Çevredekiler tarafından durum 112 Acil Servisi ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve polise haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, hafif yaralı olan kamyon sürücüsü Bayram ÖztürK7ü ambulans ile  hastaneye kaldırdı. Sıkışan TIR sürücünü kurtarmak için çalışma başlattı. Sağlık ekipleri, yaralıya müdahale ederken, itfaiye ekipleri ise sıkıştığı yerden kurtarmak için mücadeale verdi. Yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrası Bayram Karagöz sıkıştığı yerden çıkartıralarak ambulans ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. karagöz'ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Bayram Ok


ARŞİV