ŞEHİT UMUT BULUT'UN ESKİ EŞİNİN İDDİALARINA TEPKİ GÖSTERDİLER 
12 Eylül 2020 Cumartesi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, PKK'lı teröristlerce Yeşiltaş Karakolu'na yapılan kalleşce saldırıda şehit olan Piyade er Umut Bulut'un eski eşi Özlem Aydın, şoke eden iddialarda bulunmuştu. O iddiaları şehidin yakınları ap açık sözlerle yalanladı.


Şehidin ablası Ayşe Bulut, dönemin bakanı Suat Kılıç'ın sel felaketinden ötürü kendilerine bir ev verdiğini ancak bu evi kendi istekleriyle şehidin oğlu olan, yeğeni Selçuk Yağız Bulut'un üzerine yaptıklarını söyledi.


Özlem Aydın'ın oğlumun maaşına göz diktiler iddiasını da yalanlayan Ayşe Bulut, savcılığa bizzat talepte bulunarak maaşı annesi dahil kimse çekmesin 18 yaşına geldiğinde kendi ihtiyaçları için kendisi çeksin diye talepte bulundum diyerek ''Yağızın maaşına göz dikenler belli'' dedi.Yağız'a kendilerinin bakmak istediğini belirten Ayşe Bulut, "Yeğenime onların iyi davrandığını ve iyi baktığını düşünmüyorum" diye konuştu.


Şehidin annesi Gülbahar Çayıroğlu da, eski gelinlerinin şehit oğlunun adını kullanarak kendini mağdur göstermeye çalıştığını söyledi.


Haber: Şahin BİNİCİ

ARŞİV